Modell S/N 41026. I originalfodral med tillbehör. Jörn Donners ritade bruksanvisning. Fodralets storlek 27x18, höjd 6 cm.
Bruksslitage. Ej funktionstestad. Ej genomgången.
Jörn Donner.
Proveniensbeskrivning medföljer.