SERVISDELAR, 46 delar, "Swedish grace" Louise Adelborg, Rörstrand och Lidköpings porslinsfabrik, 1930-/50-tal. .
21 kaffekoppar med 24 fat, 11 tekoppar med 22 fat, 12 assietter, kaffekanna, tekanna. Dekor i relief. Vit glasyr och guldkant. Kaffekannans höjd ca 21 cm.
Guldet delvis med slitage. Enstaka nagg.