PIERRE HEYVAERT, skulptur/mobil, signerad och daterad -69.
"Espaces triangulaires". Bemålad plåt i rött, svart och vitt på svart järnfot, moterad på träsockel. Signerad och daterad på järnfoten P. HEYVAERT ESP-TR # 15 1969 copywright. Rörlig. Höjd 84 cm.
Slitage, ytsmuts, färgbortfall.