Konsolbord fanerad i mahogny samt stenskiva. Spegel i mörkbetsat trä, genombruten dekor. Bredd 88, djup 25, total höjd ca 206, konsolbordets höjd 85 cm, spegelns höjd 121 cm.
Slitage, ytsmuts. Kompletteringar. Konsolbord med två något lösa delar.