Betsat lövträ. Rester av målning. Fyra lådor. Två dörrar med bakomliggande förvaring. Längd 182. Bredd 44. Höjd 52 cm.
Slitage. Repor och märken. Torrsprickor. Kompletterad med två senare lådor. Senare beslag.