TRÄHÄST, 1800-tal.

TRÄHÄST, 1800-tal.

Bemålat trä. Träns i läder och smidesjärn. Längd 60, bredd 17, höjd 53 cm.

Omfattande slitage. Bortfall av delar samt pigmentbortfall. Rost. Träsprickor.

Utropspris
1 500 SEK