Tresitisg, tvåsitsig samt fåtölj. Benställning i betsad bok. Klädsel av skinn. Märkta med etikett. Soffornas längd 157 respektive 208 cm.
Slitage. Repor och märken. En soffa med lagning i infästning till ben. Klädsel med slitage. Någon trasig söm. Några knappar saknas.