SILVERFÖREMÅL, 30 st, bla Borgila och WA Bolin, 1900-tal. Tot ca 904 gram.

Bägare, Borgila, märkt KAK, Stockholm 1965, höjd 8,5, tesil på ställ, empirestil, höjd 7,5, avlång dosa, prydnadsfat, längd 5,5-9,5, strösockersked, 9 skedar, varav två WA Bolin, 17 mockakaffeskedar i etui, längd 10-21 cm.

Slitage, flera delar med gravyr.Någon del med buckla.

Utropspris
2 000 SEK