Allmoge
706891

HÄNGSKÅP, bemålat och daterat 1832.

Uppsvängt krön, fronten med två dörrar, målad dekor av blommor, längd 80, bredd 32, höjd 90 cm. Nyckel finns.

Lackat, bruksslitage, framtagen originalfärg, skador.

Utropspris
3 000 SEK