Kaffekanna, sockerskål och gräddkanna. Sockerskålen och gräddkannan invändigt förgyllda. Runda fötter med bladdekor. Uppsvängda hänklar. Dekor av antikiserande figurer och putti. Höjd ca 13- 27 cm.
Bruksslitage. Kaffekanna med avlagringar invändigt.