CARL BECKER, kopia efter, olja på duk, signerad C Becker och G Zachmawski och daterad 1907.
"Anton Függer Burning the Debenture Bonds of Charles V in 1535". Renässansinteriör med figurer rund ett matbord, man vid brasa. 122 x 156 cm.
Någon repa.