SALONGSGRUPP, 6 delar, 1900-talets första hälft.

Soffa, bord och fyra stolar. Målad och bronserad. Skuren dekor. Genombruten rygg med nollgaller. Fast stoppad rygg och sits. Bord med kopplad benställning och skiva av marmor. Soffans längd 144. Bordets diameter 86. Höjd 74 cm.

Slitage. Repor och märken. Färgbortfall. Mindre torrsprickor. Klädsel med slitage, några fläckar och lösa kantband.

Utropspris
5 000 SEK