SALONGSMÖBLEMANG, 8 delar, gustaviansk stil. 1900-tal.

Bronserad, kannelerade ben, armlän med akantusblad, krön med rosett och sarger med stavdekor. Soffans längd 123 cm. Karmstolar, ett par. Salongsbord med infälld marmorskiva, längd 75, bredd 55, höjd 77 cm. Stolar, 4 st.

Smärre bruksslitage med fläckar och märken.

Proveniens

Enligt uppgift; Karin Bernadottes föräldrahem(född Nissvandt).

Utropspris
12 000 SEK