Allmoge
701112

SVEPASK, allmoge. Daterad 1828.

Bemålat trä. Lock bemålat med initialerna MPD 1828. Undersidan med karvat monogram. Längd 36, bredd 18 cm, höjd 11 cm.

Slitage. Repor och märken. Slagskador.

Utropspris
2 000 SEK