MICROBIKE, 1980-tal.

MICROBIKE, 1980-tal.

Hopfällbar. Remdriven. Aluminium och plast detaljer. Sadelshöjd ca 87 cm.

Smärre slitage och repor.

Proveniens

Utställd 2014 på Arkitekturmuseum, Utställningen "Cykel".

Utropspris
1 500 SEK