BYRÅ, sengustaviansk stil, omkring 1800-talets mitt.

Bemålat i grått. Tre lådor med beslag i pressad mässing med dekor av fruktfat. Höjd 80, längd 101, bredd 50 cm.

Senare bemålad. Senare benställning och skiva. Obetydligt slitage.

Utropspris
4 000 SEK