PARTI LACK, 18 delar, Kina, sen Qingdynastin, 1800-tal.

Svart lack med djur- och växtdekor samt kalligrafi.
Bestående av:
Koppar, 8 st, diam ca 7 cm
Koppar, 4 st, diam 8,5 cm
Fat, 2 st, diam 11 cm
Fat, 4 st, diam 18,8 cm

Någon enstaka skada. Smärre slitage.

Utropspris
1 500 SEK