Nils Fougstedt

(Sverige, 1881-1954)
Nils Fougstedt
(Sverige, 1881-1954)

SKRIVSET, brons, Nils Fougstedt, Fabriksaktiebolaget Kronsilver FAK, 1920/30-tal.

Brons. Dekor av enhörning. 2 stycken bläckhorn.

Slitage. Repor, märken. Smärre bucklor. En glasinsats till bläckhorn saknas.

Formgivare

Utropspris
1 200 SEK