Helsinki Winter Sale F504
Selected Gifts E1128
Curated Timepieces – november F529
Josef Frank med vänner – Winter Edition F534
Jerns Vapensamling E1122
En svensk privatsamling F578
The Beautiful Line F593
Design Jewellery Online E1100

SPEGEL, John Widdicomb Furniture, Grand Rapids Michigan, USA, 1900-talets första hälft.

Fanerat med valnöt. Bemålat och förgyllt. Skuren dekor av palmblad och urna. Höjd 120 cm, bredd 67 cm.

Bruksslitage. Repor, skador och torrsprickor.

Se även föremål 698000, 697997 och 697996.

Utropspris
1 500 SEK