INDUSTRISTOL, Verkstads AB Lindqvist, Motala, 1900-talets andra hälft.
Stomme av lackerad metall. Fast stoppad rygg och sits. Höj- och sänkbar. Höj- och sänkbar rygg med ställbar ryggbricka. Märkt med plakett. Klädsel av mocka.
Slitage. Repor och märken. Klädsel med slitage som ställvis släppt vid limningen.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.