Anders Solfors

(Sverige, verksam på 1900/2000-talet)
Anders Solfors

ANDERS SOLFORS, skulptur, glas, unik, Strömbergshyttan, signerad och daterad 2001.

Klarglas med ansikte i röda toner. På sockel med belysning. Längd exklusive sockel 26 cm, höjd 15 cm.

Sedvanligt ytslitage. Belysning ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK