SOFFA, Dux, 1970-tal.

SOFFA, Dux, 1970-tal.

Ben i valnöt. Stoppad rygg och dynor klädda i tyget "Dis" av Carl Malmsten. Märkt DUX. Höjd ca 70, längd ca 180, bredd ca 82 cm.

Obetydligt slitage. Benen med märken. Enligt uppgift omklädd av professionell tapetserare 2011.

Utropspris
3 000 SEK