Målad metall. Arm med platta för väggmontering. Grönlackerad arm. Teleskoparm i två steg. Justerbar i höjd och sidled. Märkt. Längd ca 240. Längd i fullt utdraget läge ca 412 cm.
Ej funktionstestad. Slitage. Repor och märken. Senare målning. skärm med bucklor.