Richard Houston

(Storbritannien, 1721-1775)
Richard Houston
(Storbritannien, 1721-1775)

RICHARD HOUSTON, 6 st, mezzotintetsningar, daterade i tryck 1755 respektive 1756.

Hästporträtt. Kolorerade. Bildernas mått ca 30 x 34 cm.

Gulnade. Fläckar. Möjligen senare avdrag. Ej examinerade ur ram.

Utropspris
8 000 SEK