VINKANNOR, ett par, silver, viktorianska, Stephen Smith och William Nicholson, London 1856. Vikt 1946 g.

Midja och hals dekoreras av vinranka, uppåtsvängd hänkel i form av gren, rund fotplatta. Invändigt förgyllda. Höjd 33 cm.

Intryckningsskador, anlöpningar. Ena med lagning.

Utropspris
1 700 EUR