SERVISDELAR, 6 delar, flintgods, "God Jul", Gustavsberg, 1900-talets andra hälft.

Två kannor, ett stort uppläggningsfat, ask med lock, grötfat med lock samt ljusstake med tre ljusarmar. Handmålad dekor av tomtar. Fatets längd 42,5 cm, ljusstakens höjd 22,5 cm.

Bruksslitage. Smärre tillverkningsdefekter. Färgbortfall. Enstaka sprickor.

Utropspris
2 000 SEK