LJUSKRONA, empirestil, modern tillverkning. Höjd ca 83 cm.
Mässingsstomme behängd med olikslipade prismor. Med krönande plym samt avslutande piggbotten. För 8 ljus samt med 9 elektriska ljuskällor. Höjd ca 83 cm
Mindre slitage, enstaka repor och märken. Ej funktionstestad.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.