Tolv mattallrikar, fem förrättstallrikar, åtta assietter, åtta djupa tallrikar, två skålar, ungsform, serveringsfat, lockterrin, såskanna, gräddkanna och kaffekanna. Fem djupa desserttallrikar av modell "Fix" från Gefle samt en skål av annan modell från Rörstrand medföljer.
Bruksslitage. Repor. En assiett med nagg. En förrättstallrik med avslag. En mattallrik med spricka.