LUCIEN CLERGUE, album med 11 gelatinsilverfotografier, vintage. Numrerad 192, upplaga 250.
Album, 16 x 25 cm med 11 gelatinsilverfotografier monterade på 6 blad i mjuk pärm med titel och signatur i pastellkrita. Fotografierna är i varierande storlekar från 12,7 x 18 till 15,7 x 12,7 cm.
Smärre slitage. Spridda fläckar på omslaget. Fotografierna är i god kondition men med smärre spår från monteringen.