KAFFE-, TE- och MOCCASERVIS, 22 delar, risporslin, Friedl Holzer-Kjellberg, signerade i godset F.H.Kj. Arabia Finland.
6 kaffekoppar med fat, 6 tekoppar med fat, 9 moccakoppar med fat. Kaffekoppens höjd 6,5 cm, moccakoppens höjd 4,5 cm. Oval skål, längd 17,5 cm.
Missfärgade kanter, bruksslitage.