Fem koppar samt fat. Målad reliefdekor i grönt och rosa, förgylld kant. Organiskt formade hänklar. Sex extra fat medföljer. Höjd 6,5 cm.
Bruksslitage. Smärre nagg. Bortfall i förgyllningen samt dekoren. Tillverkningsdefekter. Smuts.