FRISÖRSSTOL, 1950-60-tal.

FRISÖRSSTOL, 1950-60-tal.

Fast, stoppad klädsel i ljusblått konstläder. Fyrdelad metallfot, snurrmekanism med justerbar höjd. Mått vid foten 68x68 cm, bredd inkl armlänen 58 cm.

Reva, slitage och fläck i klädseln. Anlöpningar på metalldelar. Skruv i sidan.

Utropspris
150 EUR