RING, ÖRHÄNGEN, HÄNGE, 14K guld, ametister. Finska stämplar 1960. Vikt totalt 19,6 g.
Ring: Orvo Mikael Reivonen Turku 1960. Storlek 16,5 mm. Stenens storlek 24 x 15 mm. Vikt 8,4 g.
Hänge: N. Westerback, Helsingfors 1960. Vikt 8,0 g.
Örhängen, vikt 3,3 g.
Smärre bruksslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.