Carl Wilhelm Nordgren

(Sverige, 1804-1857)
Carl Wilhelm Nordgren
(Sverige, 1804-1857)

CARL WILHELM NORDGREN, kopia efter P P Rubens, olja på duk, signerad samt daterad 1846.

Venus i landskap. 55,5x47 cm

Ytslitage. Retusch. Smärre tryckskada. Uppspänning med bucklor.

Utropspris
4 000 SEK