FÅTÖLJER, ett par. Duxello, 1950-tal.

Stomme i betsad bok. Stoppad sits och rygg klädda i brunt konstläder. Etikettmärkta DUXELLO. Höjd ca 102 cm.

Trä med slitage och några sprickor i fogarna.

Utropspris
3 000 SEK