BYSTER, 2 st, patinerad vitmetall, 1900-talets andra hälft.

Föreställandes Johann Wolfgang von Goethe med dramatiska attribut samt Friedrich Schiller med Pegasus. Höjd ca 18 cm.

Ytslitage, smuts.

Utropspris
1 500 SEK