BÄGARE SAMT DOSA, silver, Gustaf Folcker resp WA Bolin, Stockholm 1815 resp 1933. Vikt tot ca 145 gram.

Rund slät dosa, slät bägare, diam 5-7, höjd 2,5-7,5 cm.

Slitage, repor, bägaren med namn- och datumgravyr.

Utropspris
1 500 SEK