VASER, ett par, keramik, Hildur Haggård, signerade.
Glasyr i gult och grönt. Gul vas med insvängd fot och kannelyrer. Fyrkantig, grön vas med dekor av kvinnofigur och ekollon. Höjd 16 cm respektive 19,5 cm. Signerade H.H. och Haggård.
Nagg. Glasyrdefekter.