KARAFF, glas med silverfattning, svensk importstämplat av C Hoff, Helsingborg, 1931.

Glas med etsad dekor av blomsterkorgar, vindruvsrankor och bandrosetter. Silverfattning med figurscener. Höjd 34 cm.

Bruksslitage. Några repor och nagg. Anlöpningar.

Utropspris
1 500 SEK