Crossbody. Cremevit präglat läder. Beslag i mässing. Justerbar axelrem. Foder i logomärkt tyg. Invändigt en ficka med dragkedja. Märkt "MULBERRY" samt numrerad "1086590". Dustbag medföljer. Ca 30 x 19 x 6 cm.
Bruksslitage. Färgslitage baktill samt på axelremmen.