FIGURIN, Lisa Larson, Gustavsberg, "Susanna", formgiven 1962, i produktion 1962-1965.

Delvis glaserat och bemålat stengods. Stämplad GUSTAVSBERG SWEDEN SUSANNA LL. Höjd 16 cm.

Obetydligt slitage. Fot med större nagg.

Utropspris
4 000 SEK