RING samt ÖRHÄNGEN, ett par, med fasetterade safirer och åttkantslipade diamanter, stämplad 'GFAB'. 18K guld.
Ring, carmosemodell, med fasetterad safir, ca 0,40 ct omgiven av diamanter, totalt ca 0,10 ct. Storlek 16,75/52. Örhängen, ett par med fasetterade safir och små diamanter. Höjd 1,8 cm. Totalvikt ca 5 g.
Bruksslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.