Fanerad i mahogny. Överdel med vitrindörrar och bakomliggande hyllor i glas. Snedklaff med bakomliggande lådor och fack. Fyra lådor. Längd 89 cm, bredd 49 cm, höjd 184 cm. Nyckel finns.
Slitage. Märken och repor. Klaff svår att stänga/låsa. Belysning ej funtionstestad.