5 mattallrikar (d 25,5 cm)
5 djupa tallrikar (d 24 cm)
7 förrättstallrikar (22,5 cm)
6 assietter (d 17 cm)
6 kakfat, varav ett från HK JMPORT (d 15 cm)
5 buljongkoppar med 3 fat (h 6,5 cm)
4 små tekoppar med 6 fat (h 5 cm)
2 stora muggar med 5 fat (h 8 cm)
3 stora tekoppar (h 5,5 cm)
6 kaffekoppar från Bing&Gröndahl och HK JMPORT (h 6,5 cm)
1 tekanna (h 15,5 cm)
1 kaffekanna (h 28 cm)
1 kanna (h 17 cm)
1 sockerskål (h 8 cm)
1 sockerskål (lock saknas) (l 14,5 cm)
1 uppläggningsfat på fot (h 14 cm)
1 treklöverformat uppläggningsfat (d 24 cm)
4 bladformade uppläggningsfat (l 19,20,5 cm)
3 uppläggningsfat (24-42 cm)
3 uppläggningsskålar (d 22-23 cm)
2 terriner (l 24-27 cm)
1 karott (13,5 cm)
1 liten skål på fat men lock, nr 707 (d 15 cm)
3 små skålar (d 4,5 cm)
5 pralinfat (d 7 cm)
1 par salt- och pepparkar (h 8,5 cm)
2 vaser (h 13 cm)
1 ljusstake (h 7 cm)
Ställvis omfattande slitage. Majoriteten av delarna andrasortering. Missfärgningar och smuts. Ett antal delar med kantnagg, kaffekannans lock med omfattande invändigt nagg. Sprickor bl a på en av vaserna, en liten tekopp, en buljongkopp och en större tekopp. Två mindre fat samt en gräddkanna med omfattande skador medföljer.