FÅTÖLJ, "Stora Adam" ur Paradiset, Kerstin Hörlin-Holmquist, NKs Triva-serie, 1900-talets andra hälft.

Ben i bok. Textilklädd sits med knapphäftad rygg.

Bruksslitage. Fläckar. Klädsel med klösmärken, mindre skador och lagningar. Torkad stoppning. Märken på ben.

Utropspris
4 000 SEK