Bestående av;
13 tallrikar (diameter 25 cm),
14 djupa (diameter 23 cm),
10 assietter, (diameter 20,5 cm),
8 assietter (diameter 21 cm),
12 tallrikar (diameter 23,5 cm),
6 ovala uppläggningsfat i olika storlekar,
2 kvadratiska skålar,
1 rektangulär karott med lock,
1 rund karott med lock,
1 rund skål,
1 såsskål på löst fat,
1 såsskål på fat,
1 såsskål på fat,
1 dubbel snäckformat fat med handtag,
1 sockerruska,
1 såsterrin med lock och fat,
2 olika tillbringare,
1 gallerskål med fat (möjligen ej sammanhörande),
1 kaffekanna,
1 gräddkanna,
1 sockerskål (utan lock),
1 saltkar (medföljer 1 från B&G),
1 värmeställ,
4 smörknivsställ,
6 + 4 smörfat,
4 assietter,
salt och pepparströare.
Några få delar andra sortering, några delar med smärre nagg, bruksslitage.