SALTKAR, ett par, silver, Joseph Angel II, London 1816-17. Vikt 289 g.

Rund form på fyra tassfötter. Dekor i relief av bladslingor och rosor. Spår av förgyllning. Diameter 9,5 cm. Höjd 5 cm.

Invändigt hårdare slitage.

Utropspris
1 800 SEK