1 stop Nicklas Anström, Växjö, (1817-1844)
1 stop Sven Ekström, Norrköping (1824-1852/61)
1 stop Nicolaus Justelius, Eksjö (1784-1819)
1 stop Carl Gustaf Wigholm, Gävle (1833-1866)
Slitage. Lagningar. Repor. Bucklor. Märken.