2 taburetter, 2 stolar, 2 karmstolar, 1 bord, 1 soffa. Mahogny, delvis snidad dekor av växter. Fötter ansvällda med lökliknande form. Klädda i ljust tyg. Stolarnas höjd ca 92, karmstolarnas höjd ca 92, taburetternas höjd ca 46 cm. Soffans höjd ca 100, längd ca 150, bredd 65 cm. Bordets höjd ca 76, längd ca 95 och bredd ca 64 cm.
Slitage, repor. Smärre fläckar och blekt.