GÖSTA NORDBLAD, olja på pannå, signerad.
Sydländskt torgmotiv. 96 x 128 cm.
Några mindre repor.
Visad vid Minnesutställningen i Kungl Akademien för de fria Konsterna 8 mars - 2 april 1945. Nr 181.